Aktivitātes apkārtnē

 

Kinopilsēta

Kinopilsēta "Cinevilla"


Kontakti:

Tālrunis: +371 28606677
Mājas lapa: http://www.cinevilla.lv

Cinevillas Krogs

Tālrunis: +371 29497272

Apraksts:
Kinopilsēta „Cinevilla” ir Baltijas valstīs vienīgā tik plaša mēroga kino dekorācija brīvā dabā, kas piedāvā kinopilsētas apmeklētājiem ielūkoties kino tapšanas aizkulisēs un paver plašas iespējas kinoindustrijā. Kinopilsētā ir iespējams sajust pagājušā gadsimta pilsētvides raksturīgākās iezīmes. Līdzās atrodas vēsturisku tiltu fragmenti, baznīca, tirgus, upes krastā pietauvots kuģītis, un pa ielu brauc tramvajs. Pilsētas bruģētās ielas un ēku fasādes vēl saglabājušas filmas „Rīgas Sargi” kauju postījumu zīmes. Šī ir īpaša pilsēta, kas jau atzīta par pagājušā gada labāko kultūrtūrisma objektu Latvijā.
Nekur pasaulē neatradīsiet vietu, kur vienkopus atrodas trīs iespaidīgi tilti! Patiesībā tie ir vēsturisku tiltu fragmenti, kas vizuāli līdzīgi oriģinālam – tiltiem, kas atradās Rīgā līdz 20. gs. sākumam. Kinopilsēta var lepoties a savu upi – Daugavas kasta līnijas fragmentu, kas mākslīgi izveidots kā kanāls un veiksmīgi tika izmantots vēsturiskās filmas „Rīgas Sargi” filmēšanā. Tieši kā 20 gs. sākuma arhīva fotogrāfijās, upes krastā pietauvots kuģītis.Kinopilsētā „Cinevilla” ir arī savs bruņojuma arsenāls. Protams, ka šīs bruņumašīnas, kaujinieku ekipējums, lielgabals un smagā kara laika tehnika, ir bīstami tikai filmā „Rīgas Sargi” . Šīs sarežģīto konstrukciju butaforiskās mašīnas, kas vizuāli precīzi kopē tā laika kara tehniku patiesībā ir kino mākslinieku prasmīgs meistardarbs.

 

 

Ķemeru nacionālais parks

Ķemeru nacionālais parks


Kontakti:

Tālrunis: +371 7730078
                 +371 7730207
Mājas lapa: www.kemeri.gov.lv

 

Apraksts:
Ķemeru nacionālais parks /ĶNP/ ir nodibināts 1997.gadā. Ģeogrāfiski Ķemeru apkārtne ir lielu ģeoloģisku struktūru saskares punkts. Piejūras zemieni norobežo vairākas kāpu rindas /Krāču kalni, Zaļā kāpa u.c./, kas iezīmē senās Litorīnas jūras krastus. Senatnē zemei paceļoties, bet jūrai atkāpjoties veidojušies piekrastes lagūnu ezeri- Kaņieris, Duņieris un Slokas ezers. Nacionālā parka ziemeļrietumos, Milzkalnes apvidū paceļas ledus laikmeta atstātās Ziemeļkurzemes kalnu krokas ar 30m dziļo Valguma ezeru to pakājē Unikāls ir ar purva ezeriņiem bagātais Ķemeru (Lielais) tīrelis. Visā teritorijā dolomīta pamatiežu un plašo purvu mijiedarbībā veidojas sērūdeņi - Ķemeru kūrorta attīstības pamats.
Lielo bioloģisko daudzveidību Ķemeru nacionālajā parkā rada dažādās ekosistēmas ar atšķirīgajām augu un dzīvnieku sabiedrībām. Augu daudzveidību ĶNP teritorijā nodrošina daudzveidīgie augšņu cilmieži un labvēlīgie mitruma apstākļi. Šeit aug 25% no Latvijas Sarkanās grāmatas augiem. Slapjajos mežos sastopams purva dievkrēsliņš, Pallasa sausserdis, dzeltenā dzegužkurpīte, plašas lakšu /mežloku/ audzes. Piejūras zonā ar kalciju bagātajās augsnēs nav retums dižā aslape, rūsganā melncere un parastā purvamirte /balzāmkārkliņš/. Zāļu purvos krāšņi zied dažādu sugu orhidejas- Baltijas, stāvlapu, asinssarkanā un plankumainā dzegužpirkstītes, Lezeļa lipare.

 

 

1 | 2 Nākamā lapa...
Lapa 1 no 2